Fitness trenér Libor Voborník vícemistr světa NABBA 2007, vytvořeno www.linnetdesign.cz a www.blockart.cz

Gainery

Gainery

Gainery - sacharidy jsou přípravky, které slouží k dosažení správné tělesné váhy jak u všech sportovců, tak i u běžné populace. Gainery jsou nejdůležitějším a nejlepším zdrojem energie. Vyznačují se vysokým obsahem sacharidů (až 80%), nízkým obsahem proteinů (do 30%) a poměrně značnou energetickou hodnotou. Jsou prakticky nepostradatelné pro všechny druhy sportů. Díky svým vyváženým nutričním hodnotám lze jimi dočasně nahradit jedno jídlodenně.

Sportovcům slouží díky zvýšení energetického zisku k vyšším výkonům, výdrži zatěžovaného organismu a získání síly, která je nezbytná pro nárůst svalové hmoty. Gainery - sacharidy jsou navrženy tak, aby co nejméně zatěžovaly trávicí systém a přitom tělu dodaly velké množství energie. Správným dávkováním a pravidelným užíváním se budete cítit lépe a budete moci lépe a intenzivněji trénovat. Gainery dávkujte nejlépe do 20 minut po skončení fyzické aktivity, protože v této době je organismus nejpřístupnější pro vstřebávání sacharidů. U osob s problémem nabírání váhy kdykoliv během dne.

Při použití gaineru po zátěži bohatě dostačují jednoduché sacharidy – dextróza.

Při použití i před tréninkem je však nutné, aby gainer obsahoval většinu sacharidů postupně se uvolňujících – maltodextrin.


Zdrojem bílkovin (12 – 30%) je nejčastěji syrovátkový koncentrát či izolát.

(c) 2019 Libor Voborník | Info o webu